LPG SÖKÜM PROJESİ

LPG Söküm projesi nasıl yapılır?

LPG söküm ve ruhsattan kaldırma işlemleri, projesi çizilmesi, tadilat işlemleri, belge işlemleri ve konuyla ilgili tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

1. LPG söktürüp ruhsata nasıl işletebilirim?

LPG söktürdükten sonra ruhsata işletmek için bizi arayan yetkili makine mühendisimiz tarafından LPG söküm projesi çizdirmelisiniz. Ardından randevusunu aldığımız TSE araç kontrol merkezine gitmeli ve projenizi onaylatmalısınız. LPG (tüp) söküm projeniz onaylandıktan sonra TÜVTÜRK muayene istasyonuna gidip projeniz ile birlikte araç tadilat muayenesi yaptırmalısınız. Ardından notere gidip ruhsatınıza işletmelisiniz.

LPG montajı yapılmış araçlardan LPG sistemin araçtan sökülmesi durumunda araç ruhsatında yakıt sistemi benzin-LPG ibaresinin kaldırılması için araç LPG söküm tadilat projesi yapılması gerekmektedir. Bunu için öncelikle araçtaki LPG sisteminin sökülmesi gerekmektedir, araçtan LPG sökümü yapıldıktan sonra Center Araç Proje olarak bize başvuru yapılarak LPG söküm projesi çizdirmeleri gerekmektedir, LPG söküm projesi çizildikten sonra projeyi çizen makine mühendisimizden TSE başvuru dosya numarasını alarak TSE araç kontrol merkezine (hangi ildeyseniz size en yakın Araç kontrol merkezine Center Araç Proje olarak sizi oraya yönlendireceğiz) aracın götürülmesi gerekmektedir, TSE araç kontrol merkezinde öncelikle 1866 TL araç kontrol ücreti yatırıldıktan sonra araç kontrol merkezinde görevli makine mühendisleri araçtan lpg yakıt sisteminin uygun sökülüp sökülmediği kontrol edilir ve her hangi bir uygunsuzluk yok ise araç tarafımızdan kontrol edilmiştir LPG sökümü projeye uygun olarak yapılmıştır raporu oluşturarak TSE 360 sistemine raporunu yükler, araç kontrol merkezinden gelen rapor ve yetkili mühendisimizin çizdiği LPG söküm projesi kontrol edilerek uygunsa dosya müdür onayına gönderilir müdür onayın yapıldıktan sonra TSE 360 sistemi üzerinden projeyi çizen makine mühendisimizin ekranına proje onayı gelir ve araç sahibine teslim edilir.

Araç LPG söküm projesi alındıktan sonra araç tadilat muayenesi yapılması gerekmektedir, bunun için öncelikle TÜV-TÜRK araç muayene istasyonlarından araç tadilat muayene randevusu alınması gerekir. Randevu alınan TÜV-TÜRK araç muayene istasyonuna araç götürülerek araç tadilat muayenesi yapılır.

Araç tadilat muayenesi yapıldıktan sonra araç ruhsatının noterden değiştirilmesi gerekmektedir, bunun için araç sahibi araç LPG söküm projesi, TÜV-TÜRK araç muayene raporu, araç tespit raporu ile beraber notere başvuru yapılarak araç tescil belgesi değiştirilir ve ruhsattan LPG yakıt sistemi kaldırılmış olur. Böylelikle lpg sökümü ruhsata işletilmiş olur.

2. LPG Söküm projesi için gerekli evraklar

  • Ruhsat
  • Diğer gerekli belgeler için bizi lütfen arayın.

3. LPG Söküm projesi kaç gün geçerlidir?

LPG projesi tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ruhsata projenizi işletmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde para cezası alabilirsiniz.

4. LPG söküm projesi fiyatları 2023

LPG söküm projesi fiyatı 2023 yılı için proje ücreti için bizi arayabilir bilgi alabilirsiniz. LPG söküm projesi ücreti 2023 TSE ücreti 1866 TL’dir. Bu Muayene ücretidir. Proje ücretleri hakkında bizleri arayabilirsiniz. LPG söküm ücreti illere göre değişiklik göstermektedir. Lpg iptal projesi fiyatları KDV dahil TSE ücreti 1866 TL’dir. Proje ücreti hariçtir.

5. LPG Söktürme maliyeti

LPG Söküm projesi ve TSE işlemleri ile alakalı olarak gerekli ücret tarifeleri yıldan yıla değişiklik göstermektedir. LPG Modeli işçilik gibi faktörler göz önüne alındığında rakamları net kestirmek zordur. LPG Söküm Projesi konusunda fiyat ve detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

lpg-sökme

30 gün içinde araç projesi yaptırılıp tescil kuruluşuna bildirilmeyen tadilat ve montajlara 2918 sayılı Kara Yolları Trafik Kanunu 32/1 maddesi gereği para cezası yazılmaktadır.

Bir Yorum Bırak

kocaeli ofis

Kozluk Mahallesi Saray Yokuşu Sokak No: 11/c
İzmit/Kocaeli

Ankara OFİS

Aydınlıkevler Mahallesi Şehit Mustafa Baş Caddesi No:18/B
Ankara/Altındağ

Çalışma saatleri

Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
Cumartesi – Pazar 10:00 – 16:00

İletişim

Email: [email protected]
Cep Tel: +90 507 837 1693
Tel: +312 317 2004

Center Araç Proje © 2021 Center Teknoloji All rights reserved