Araç koltuk işlemleri (koltuk sökme, koluk ekleme gibi) yaptırdıysanız ruhsata işletmek için proje çizdirmeniz gerekmektedir. Bizleri arayarak uygun ve hızlı bir şekilde proje çizdirebilirsiniz.

Araç koltuk ekleme projelerinde aracın 5 yaşını doldurmasına dikkat edilmeli, 5 yaşını dolduran araçlara özel tüketim vergisi (ÖTV) çıkmamaktadır. 5 yaşını doldurmayan araçlara koltuk ilavesi projesi yapılması durumunda aracın trafiğe çıktığı yıl kesilen fatura bedeli üzerinden % 11 civarı ÖTV vergisi çıkmaktadır, bunun nedeni araca cam ve koltuk takılmasından dolayıdır. Sizlere önerim genelde 5 yaşını doldurmuş araçlar tercih etmeniz menfaatinize olacaktır.

2022 yılı araç özel tüketim vergisi (ÖTV) oranları
ARAÇ ÖZELLİKLER ÖTV

OTOBÜS Sürücü dahil 26 koltuk ve üzeri %1
MİDİBÜS Sürücü dahil 16 ile 25 koltuk %4
MİNİBÜS Sürücü dahil 10 ile 15 koltuk %9
OTOMOBİL Sürücü dahil 9 koltuklu araçlar %15 ile %160 arası
KAMYONET 3500 kg’dan fazla olmayan yük taşıyan araçlar %4 ile %10 arası
KAMYON 3500 kg üzeri yük taşıyan araçlar %4 ile %75 arası

2022 YILI ARAÇ KOLTUK EKLEME FİYATLARI
2022 yılı itibari ile panelvan araçlara koltuk ekleme projesi fiyatlarımız için lütfen bizleri arayınız. Araç koltuk ekleme projesi çizdirerek aracınızı ruhsata işletebilirsiniz.

KANGOO 4 KİŞİLİK CAMLI KOLTUKLU KAMYONET PROJESİ – FİRMAMIZ SADECE PROJELENDİRME YAPMAKTADIR KOLTUK VE CAM EKLEME İMALATIMIZ YOKTUR
Renault Kangoo 2 Kişilik Kamyonete Koltuk Eklenerek 4+1 Yandan Camlı Çift Sıra Koltuklu Kamyonete Araç Tadilat Projesi çizilmesi gerekmektedir. Araç tadilat projesi ile birlikte aracı TUVTÜRK araç muayene istasyonuna götürerek araç tadilat muayenesi yapılacaktır. Araç tadilat muayenesi bitmesinden sonra, araç sahibi notere başvuru yaparak araca yapılan cam ve koltuk tadilatını ruhsata işleterek işlem tamamlanmış olmaktadır.  Araçta yapılan cam ve koltuk tadilat değişikliğini nakil vasıtaları vergi dairesine başvuru yapılarak burada aracın maliye kaydı tamamlanmış olur. Araç trafiğe çıkış tarihi itibari ile 5 yılı dolduran araçlara koltuk eklenmesi durumunda ÖTV vergisi çıkmamaktadır. Beş yılı doldurmayan araçlara % 11 ÖTV farkı ödemek zorundadırlar..

Renault Kangoo 2 Kişilik Kamyonete Koltuk Eklenerek 4+1 Yandan Camlı Çift Sıra Koltuklu Kamyonete Araç Tadilat Proje Çizilmesi.. Araç trafiğe çıkış tarihi itibari ile 5 yılı dolduran araçlara koltuk eklenmesi durumunda ÖTV vergisi çıkmamaktadır. Beş yılı doldurmayan araçlara % 11 ÖTV farkı ödemek zorundadırlar.

DOBLO KOLTUK EKLEME PROJESİ – FİRMAMIZ SADECE PROJELENDİRME YAPMAKTADIR KOLTUK VE CAM EKLEME İMALATIMIZ YOKTUR

2022 YILI DOBLO KOLTUK EKLEME FİYATLARI
FİAT DOBLO 2 Kişilik Panelvan kamyonete 3 Kişilik Koltuk Eklenerek Araç Yandan Camlı Çift Sıra Koltuklu Kamyonete BB Araç Tadilat Projesi Çizilmesi

Fabrikadan N1 panelvan olarak üretilen fiat doblo araçlara cam takılarak ve 3 adet koltuk montajı yapılarak, 2 Kişilik fiat doblo araç, 4+1 Kişilik Yandan Camlı Çift Sıra Koltuklu Kamyonet olur. Araç Koltuk Ekleme Tadilat Proje Çizimi. Araç projesi ile birlikte tuvtürk araç muayene istasyonuna giderek araç tadilat muayenesi yaptırılır, araç tadilat muayenesi bittikten sonra, araç ruhsat sahibi notere başvuru yaparak araçta yapılan cam ve koltuk tadilatını araç ruhsatına işletir. Araç ruhsatı ve araç tadilat projesi ile nakil vasıtaları vergi dairesine başvuru yaparak, aracın maliye kaydına cam ve koltuğu işletir. Araç trafiğe çıkış tarihi itibarı ile 5 yılı doldurmuş olması gerekmektedir, 5 yaşını doldurmayan araçlara cam ve koltuk işletildiği için ötv vergisi çıkmaktadır, araca ÖTV vergisi ödenecekse araç tadilat projesi ve araç muayene evrakları ile birlikte nakil vasıtaları vergi dairesine başvuru yapılarak %11 ÖTV vergisi ödenir.. ÖTV ödememek için 5 yaşını doldurmuş araçlar tercih edilmesinde fayda vardır.

Fabrikadan N1 panelvan olarak üretilen fiat doblo araçlara cam takılarak ve 3 adet koltuk montajı yapılarak, 2 Kişilik fiat doblo araç, 4+1 Kişilik Yandan Camlı Çift Sıra Koltuklu Kamyonet olur. Araç Koltuk Ekleme Tadilat Proje Çizimi..

____________________________________________

OPEL COMBO 4+1 KİŞİLİK KOLTUK EKLEME PROJESİ-FİRMAMIZ SADECE PROJELENDİRME YAPMAKTADIR KOLTUK VE CAM EKLEME İMALATIMIZ YOKTUR
OPEL COMBO PANELVAN KAMYONET’E 5 KİŞİLİK CAMLI KOLTUKLU KAMYONETE TADİLAT PROJE ÇİZİLMESİ

Fabrikadan N1 sınıfı Opel Combo panelvan olarak üretilen araçlara, cam takılarak ve 3 adet koltuk takılarak, 2 Kişilik Kamyonet Araç 3 Koltuk Eklenerek araç 4+1 Kişilik Yandan Camlı Çift Sıra Koltuklu Kamyonet olur. Araç Tadilat Projesi çizilmesi ile birlikte araç tüvtürk araç tadilat muayenesi yapılır araç muayenesi yapıldıktan sonra noterden araç ruhsat değişim işlemi yapılarak işlem tamamlanır. araç 5 yaşını doldurmamışsa, araca ruhsat çıkarmadan önce yüzde 11 ÖTV vergisi ödenmesi şarttır.

CADDY KOLTUK EKLEME PROJESİ – FİRMAMIZ SADECE PROJELENDİRME YAPMAKTADIR KOLTUK VE CAM EKLEME İMALATIMIZ YOKTUR
Fabrikadan N1 sınıfı bb van 2 kişilik Volkswagen caddy panelvan olarak üretilen, araçların yanlarına cam takılarak yer ve tavan döşemesi yapılarak ve arkasına 3 koltuk montajı yapılarak araç 4+1 kişilik yanları camlı çift sıra koltuklu bb van kamyonet olur. Volkswagen Caddy 4+1 kişilik araç koltuk ekleme tadilat projesi yapılır. Araç Koltuk ekleme projesi yapıldıktan sonra, TÜVTÜRK araç tadilat muayenesi randevusu alınmalıdır. TÜVTÜRK araç muayene istasyonuna koltuk ilave projesi ile gidilerek araç tadilat muayenesi yapılır, araç tadilat muayenesi yapıldıktan sonra araç sahibi araç koltuk ekleme projesi; TÜVTÜRK araç muayene raporu, TÜVTÜRK tespit raporu ile beraber noterden ruhsat değişimi yapılarak aracın cam ve koltukları ruhsata işlenmiş olur, araç yandan camlı 4+1 kişilik camlı koltuklu kamyonet olur..

TRANSPORTER KOLTUK EKLEME PROJESİ-FİRMAMIZ SADECE PROJELENDİRME YAPMAKTADIR KOLTUK VE CAM EKLEME İMALATIMIZ YOKTUR
N1 sınıfı panelvan 2+1 kişilik kamyonet olarak tescil edilen araçların yanlarına cam montajı yapılarak ve arka kısmına 3 koltuk montajı ve emniyet kemeri yapılarak, araç yandan camlı çift sıra koltuklu 5+1 kamyonet olur. Bu araçlara 5+1 kişilik koltuk ekleme projesi ile birlikte araç, TÜVTÜRK araç tadilat muayenesi yapılır, muayene bittikten sonra noterden ruhsat değişimi yapılarak aracın cam ve koltukları ruhsata işletilmiş olur. Araç 5 yaşını doldurmamış ise ruhsat çıkarmadan evvel aracın ÖTV vergisi ödenmesi gerekmektedir.

RENAULT TRAFİC KOLTUK EKLEME ARAÇ TADİLAT PROJESİ-FİRMAMIZ SADECE PROJELENDİRME YAPMAKTADIR KOLTUK VE CAM EKLEME İMALATIMIZ YOKTUR
Renault Trafic N1 sınıfı panelvan olarak üretilen 2+1 kişilik kamyonet araçların yanlarına cam montajı yapılarak ve arka kısmına 3 kişilik koltuk montajı yapılarak araç 5+1 yandan camlı çift sıra koltuklu bb van kamyonet olur. Bu araçlara 5+1 koltuk ekleme projesi yapılır, projeden sonra TÜVTÜRK araç tadilat muayenesi yapılır, son olarak noterden araç tescil belgesi değiştirilerek, 5+1 kişilik araç yanları camlı çift sıra koltuklu kamyonet yapılmış olur

Bir Yorum Bırak

kocaeli ofis

Kozluk Mahallesi Saray Yokuşu Sokak No: 11/c
İzmit/Kocaeli

Ankara OFİS

Aydınlıkevler Mahallesi Şehit Mustafa Baş Caddesi No:18/B
Ankara/Altındağ

Çalışma saatleri

Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
Cumartesi – Pazar 10:00 – 16:00

İletişim

Email: [email protected]
Cep Tel: +90 507 837 1693
Tel: +312 317 2004

Center Araç Proje © 2021 Center Teknoloji All rights reserved